زمان برگزاری رویداد به 14 آبان 1398 تغییر یافت. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 37258087 تماس حاصل فرمائید.


جهت ثبت نام رویداد اصلی اینجا کلیک کنید

زمان: 14 آبان 1398 ساعت 11 صبح الی 15

مکان: سالن اجتماعات شهید منتظر قائم دانشگاه یزد

درباره ی رویداد

رویداد استارتاپی با رویکرد کارآفرینی اجتماعی، اتفاقی متشکل از دو موضوع بسیار مهم استارت آپ و کارآفرینی اجتماعی است. موضوعاتی که هر کدام خود به تنهایی بسیار مفصل بوده و صحبت در مورد آن ها به ساعت ها زمان نیاز دارد.
اگر بخواهیم به شکلی ساده و ابتدایی استارت‌آپ را تعریف کنیم، استارت‌آپ به شرکت‌های نوپایی گفته می‌شود که با یک ایده‌ی ساده و اولیه شروع می‌کنند و به سرعت رشد می‌یابند و به درآمد می‌رسند. استارت‌آپ‌ها معمولا نیاز به سرمایه اولیه هنگفتی ندارند، به کمک فناوری توسعه پیدا می‌کنند و برای موفقیت تکنیک‌هایی نیاز هست که باید آموخته شود.
کلمه کلیدی دیگری که در این رویداد به آن تاکید شده است مفهوم کارآفرینی اجتماعی است. کارآفرینی اجتماعی فرآیندی است که به واسطه آن شهروندان به منظور به‌سازی زندگی توده‌ها، به برپایی نهادها یا دگرگون سازی آن ها می پردازند تا راه حل هایی را برای مشکلات اجتماعی، مثل فقر، بیماری، بیسوادی، تخریب محیط زیست، تجاوز به حقوق بشر و فساد ارائه دهند. کارآفرینان اجتماعی ارزش عام را به وجود می آورند، فرصت‌های جدیدی را دنبال می کنند، نوآوری و سازگاری دارند، جسورانه عمل می کنند، منابعی را که تحت کنترل ندارند بهبود می بخشند و حسی قوی از مسئولیت را بروز می دهند.

اهداف رویداد

  • استفاده از ظرفیت موجود کارآفرینی اجتماعی جهت کاهش آسیب های اجتماعی در استان یزد
  • ایجاد آگاهی و فضای همفکری با برگزاری استارتاپ ویکند اجتماعی و ماهیت در هم تنیده آنها به منظور پیشگیری از ظهور مسائل جدید در موضوع آسیب های اجتماعی
  • توسعه فضای تعامل، همفکری و خلاقیت
  • شبکه سازی فعالین حوزه کارآفرینی اجتماعی
  • ترویج فرهنگ پیشگیری و به راه انداختن موج پیشگیری در بین متخصصین حوزه های هدف
  • شناسایی و حمایت از کارآفرینان ناشناخته اما مستعد در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی
  • ایده برداری در زمینه کارآفرینی اجتماعی و بررسی تجارب و ایده های کارآفرینان در سایر کشورها در حوزه های هدف
  • جمع آوری طرح ها و ایده های نوآورانه در حوزه های هدف به منظور کاهش آسیب های اجتماعی و پیشگیری از وقوع آنها (از سراسر کشور)
  • حمایت از ایده ها و طرح های برتر استانی و کشوری برای اجرایی شدن در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی استان یزد
  • جلب توجه سرمایه گذاران به ایده های ارائه شده در این زمینه و ایجاد زنجیره ای که افزایش اشتغال زایی، تولید، سود اجتماعی و مالی را توامان به همراه دارد.

 

آخرین مهلت ارسال ایده

10 آبان 1398

 

آخرین مهلت ثبت نام

13 آبان 1398

 

تاریخ برگزاری رویداد 

14 آبان 1398

 

ایده ی ناب خود را ثبت کنید!!

با استفاده از فرم مقابل شما می توانید ایده ی کارآفرینی خود را در رویداد استارتاپی با رویکرد کارآفرینی اجتماعی  ثبت نام کنید. به یاد داشته باشید که شرح دقیق هزینه ها و جریان های درآمدری و همچنین نیروی انسانی و حمایت های مورد نیاز تاثیر بسزایی در فرایند داوری دارد.
به امید موفقیت شما!

 

برای ثبت نام در پیش رویدادها و همچنین رویداد اصلی می توانید از طریق صفحه رویداد در سایت ایوند  اقدام نمایید.

در نهایت رویداد در نظر دارد تا ایده های برتر را مورد حمایت قرار داده و زمینه جذب آن ها را در مرکز رشد پارک علم و فناوری یزد فراهم آورد.

 

[contact-form-7 id=”499″]

شرکت تدبیر و توسعه ی پرنیان

استانداری یزد 

دفتر امور اجتماعی و فرهنگی